Działania kryminalnych z Legionowa doprowadziły do zatrzymania osób powiązanych z nielegalnym obrotem narkotykami. Do zdarzenia doszło, gdy policjanci byli świadkami transakcji narkotykowej. Sprzedający i kupujący, zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy, zostali natychmiast zatrzymani i przewiezieni do aresztu.

Obaj zatrzymani mężczyźni, w wieku 20 i 24 lat, usłyszeli zarzuty. Młodszy będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających, starszy natomiast za ich dystrybucję. Wobec 24-latka prokurator zastosował dozór policyjny.

W trakcie obserwacji na jednej z ulic, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zauważyli podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn. W pewnym momencie doszło do wymiany foliowej torebki za pieniądze. Reakcja policjantów była błyskawiczna, a przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło, że w torebce znajdował się mefedron.

Po zebraniu materiałów dowodowych, sprawę przekazano do Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Śledczy przedstawili zarzuty obu zatrzymanym: posiadanie i udzielanie środków odurzających. 24-latek objęty został dozorem policyjnym.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast za ich udzielanie – do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadal prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Informacja została przekazana przez kom. Justynę Stopińską.

Źródło: https://legionowo.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024